Aktualności

40-ci lat minęło...

Dnia 6 września 1976 r. powstał Klub Sportowy Amator Maszewo Duże. Założycielami klubu byli Roman Kosow oraz Marek Graczykowski. Stąd 3 września 2016 r. odbyły się uroczyste obchody 40- lecia. Już o godz. 10.30 w Kościele w Maszewie Dużym ks. Henryk Lipka odprawił Mszę Św. w intencji naszego klubu oraz nieżyjących już zawodników.

Główne uroczystości odbywały się na boisku piłkarskim oraz orliku przy Zespole Szkół w Maszewie Dużym i rozpoczęły się o godz. 12.00. Prowadzący imprezę Łukasz Rakowski opowiedział krótko o historii LZS Amatora Maszewo a następnie poprosił o głos Prezesa Klubu Jacka Zielińskiego. Ten z kolei powitał licznie zebranych gości i uczestników uroczystości na czele z Wójtem Gminy Stara Biała Sławomirem Wawrzyńskim, Przewodniczącym Rady Gminy Wojciechem Żółtowskim oraz Prezesem Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariuszem Kluge. W obchodach 40- lecia uczestniczyli również miejscowi Radni oraz Dyrekcje Szkół Podstawowych z terenu Gminy Stara Biała. Byli też obecni zawodnicy i działacze Klubu, drużyna oldboys Wisła Duninów, drużyny reprezentujące szkoły w Proboszczewicach, Starej Białej, Wyszynie i Maszewie Dużym oraz inni sympatycy dobrej zabawy i Amatora Maszewo. Następnie o głos został poproszony Wójt Gminy Stara Biała, a po nim Przewodniczący Rady Gminy i Prezes POZPN

Wszyscy z szacunkiem docenili działalność klubu oraz życzyli sukcesów na dalsze lata, dodatkowo od Prezesa POZPN Dariusza Kluge otrzymaliśmy pamiątkowe puchary a od Mazowieckiego ZPN i Płockiego OZPN sprzęt sportowy. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęliśmy część sportowo-rekreacyjną. Na boisku głównym drużyna oldboys Amator Maszewo zagrała mecz z drużyną oldboys Wisła Duninów. W naszej drużynie wystąpili zawodnicy, którzy grali w klubie praktycznie od początku jego istnienia. Obecni byli m.in. Andrzej i Jerzy Hiszpańscy, Wiesław Kamiński, Marek Muszyński, a kapitanem był Marek Graczykowski.

Mecz sędziowała trójka arbitrów pod wodzą Łukasza Matlęgi a spikerem zawodów był Jan Sieciński. Niestety po emocjonującym i obfitującym w wiele sytuacji podbramkowych spotkaniu musieliśmy uznać wyższość naszych przyjaciół z Duninowa i przegraliśmy 0:2

W przerwie meczu w imieniu Mazowieckiego ZPN Dariusz Kluge odznaczył Kazimierza Sujkę - pierwszego Prezesa Klubu za zasługi dla sportu honorową odznaką MZPN.

Równolegle na orliku odbywał się turniej Szkół Podstawowych. Tu również było bardzo ciekawie i emocjonująco. Praktycznie w każdej z drużyn występowali nasi zawodnicy, którzy uczęszczają do różnych szkół. Po zaciętej walce tylko różnicą bramek turniej wygrała drużyna z Maszewa Dużego, druga była drużyna z Proboszczewic, trzecia z Wyszyny a czwarta ze Starej Białej. Bardzo dziękujemy opiekunom poszczególnych drużyn za przygotowanie do udziału w zawodach swoich piłkarzy.

To jednak jeszcze nie był koniec przygotowanych atrakcji. Po meczu oldboys na boisku trener Andrzej Kiciński i Marcin Sochalewski zorganizowali turniej Mini-turbo-kozaka dla starszych zawodników, a trenerzy Jacek Gontarek, Mariusz Gałka i Mateusz Tarnowski zabawiali różnymi konkursami młodszych zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale stosowne do osiągniętego wyniku. W trakcie całej imprezy można było zjeść kiełbaskę z grilla i nie tylko. Około godz. 16.00 zakończyła się część sportowa.

Teraz przyszedł już czas na ostatni punkt obchodów 40- lecia, a mianowicie imprezę integracyjną w Leśniczówce w Brwilnie.

Wszystko zaczęło się chwilę po godz. 17.00 od wręczenia odznaczeń dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla Amatora Maszewo. W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Mazowieckigo ZPN i Płockiego OZPN honorowe odznaki wręczał Dariusz Kluge wraz z Jackiem Zielińskim i Robertem Garbaszewskim v-ce Prezesem Klubu oraz Piotrem Gołębiewskim Członkiem Zarządu Klubu, a otrzymały je następujące osoby: Marek Graczykowski, Marek Moderacki, Sławomir Wawrzyński i Andrzej Kiciński, Wiesław Szer, - Mariusz Downarowicz, Jan Wrześniewski, Kazimierz Sujka, Roman Kosow, Marek Muszyński, Jacek Zieliński, Wiesław Kamiński, Jacek Gontarek, Łukasz Linowski, Marcin Sochalewski, Andrzej Hiszpański, Tomasz Piórowicz.

Po tych dekoracjach rozdaliśmy jeszcze pamiątkowe statuetki dla osób zasłużonych dla Klubu, a później przyszedł już czas na ucztę kulinarną i pokazy tańca towarzyskiego, oczywiście w naszym własnym wykonaniu przy muzyce DJ Andrzeja. Obecny na imprezie spiker nie zapomniał oczywiście zrobić nam jeszcze parę konkursów. Potem jeszcze tylko wspaniały tort z herbem LZS Amator Maszewo.

Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i do zobaczenia za 10 lat

Jacek Zieliński

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies