Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

InformacjaCzas do szkoły

W poniedziałek, 2 września w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Urząd Gminy Stara Biała nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło ponad 1300 młodych mieszkańców naszej gminy. 137 uczniów po raz pierwszy zasiadło w szkolnych ławkach.
Najwięcej uczniów, bo aż 400, pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym przywitał w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. W „Reymoncie” w trzech klasach pierwszych naukę rozpoczęły 63 osoby. A w oddziale przedszkolnym, w „zerówce” wiedzę zdobywać będzie 28 młodych mieszkańców naszej gminy.
W Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 44 uczniów. W sumie rok szkolny przywitało 306 osób.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego 148 osób rozpoczęło nowy rok szkolny. 19 to uczniowie klasy pierwszej. Natomiast w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego rok szkolny przywitało aż 156 przedszkolaków.
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej pierwszaków w nowym roku szkolnym jest 14. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w sumie dla 121 uczniów podstawówki, a także dla 25 dzieci z oddziału przedszkolnego „zerówki” i 11 z grupy dzieci 4-5 lat.
W Samorządowym Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach 120 dzieci przywitało rok szkolny, w tym 36 po raz pierwszy przekroczyło próg przedszkola.
- To trudne zadanie, aby po wakacjach wystąpić przed tak licznym gronem, które jeszcze trochę żyje wakacjami. Witam bardzo serdecznie uczniów. Życzę wam jak najwięcej sukcesów. Witam także nauczycieli i życzę, aby był to spokojny rok szkolny, żeby politycy przestali się zajmować szkołą, a jeśli już to żeby starali się jej pomóc – mówił wójt Sławomir Wawrzyński, podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Zanim jednak uroczystości przeniosły się do sali gimnastycznej w szkole, wcześniej w kościele w Starych Proboszczewicach odbyła się msza święta.
Podczas oficjalnej części wójt gratulował Jolancie Trojanowskiej wygranej w konkursie na dyrektora szkoły. I przypomniał, że Jolanta Trojanowska właśnie zaczyna 31 rok pracy w szkole. – Pani dyrektor to przykład, że można być młodym i mieć już takie doświadczenie zawodowe – stwierdził Sławomir Wawrzyński. Jolanta Trojanowska otrzymała bukiet kwiatów, ale jak sama powiedziała, to co się dzieje w szkole nie jest tylko jej zasługą. – Chciałabym podziękować moim współpracownikom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, Urzędowi Gminy, wszystkim, którzy wspierają naszą szkołę, aby była jeszcze lepsza.

Resized 20190902 091827 3076
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była też okazją do zaprezentowania przez uczniów swoich artystycznych talentów. – Witam wszystkich bardzo serdecznie po wakacjach, a szczególnie uczniów pierwszych klas. Nowy rok szkolny zaczyna w naszej szkole 306 uczniów w 16 oddziałach. Chciałabym, aby w tym roku naszym celem było osiągnięcie jak najlepszych wyników w nauce, godne reprezentowanie szkoły, rozwijanie przez uczniów swoich pasji. Życzę, aby czas spędzony w szkole był radosny i pożyteczny, nauczycielom jak najmniej trosk, rodzicom, aby byli dumni z dzieci – mówiła Jolanta Trojanowska.
Końcowym akcentem oficjalnej części uroczystości było wręczenie pierwszoklasistom ich pierwszych szkolnych książek – elementarzy.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies