Aktualności

Koncert w Maszewie Dużym

Było wspólne śpiewanie, wystawy, prezentacje, atrakcje dla najmłodszych – to wszystko podczas koncertu patriotycznego, który w niedzielę, 6 września odbył się w Maszewie Dużym. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Na koncert zaprosiła Fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” w ramach realizowanego na terenie naszej gminy projektu „Pamięć i Niepodległość”, realizowanego z Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.
Koncert poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w maszewskim kościele. Muzyczne prezentacje rozpoczęła nasza Gminna Orkiestra Dęta od wiązanki pieśni patriotycznych. Na scenie zaprezentował się też zespół „Moja Rodzina”, a także seniorzy, którzy brali udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych w ramach projektu „Pamięć i Niepodległość”. Publiczność miała też okazję podziwiać m.in. poloneza w wykonaniu zespołu tańców historycznych z MDK w Przasnyszu. – Bardzo dziękuję fundacji za przeprowadzenie projektu w naszej gminie i ten koncert. To co się działo 100 lat temu na terenie naszej gminy było ważne dla obrony Płocka. Myślę, że jesteśmy zobligowani, aby czcić pamięć bohaterów tamtych czasów – mówił wójt Sławomir Wawrzyński.
Miłym akcentem podczas koncertu było przekazanie przez przewodniczącą Rady Gminy Stara Biała, Małgorzatę Lewandowską 1. Wodnej Maszewskiej Drużynie Harcerzy Bractwa Harcerskiego Bandery „Białe Wilki”, specjalnej edycji flagi narodowej od Kancelarii Premiera.
Koncertowi towarzyszyły wystawy – „Obrona Płocka 1920 r.” oraz „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. Były też prezentacje 1 Wodnej Maszewskiej Drużyny Harcerzy Bractwa Harcerskiego Bandery „Białe Wilki”, 64 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Płocku, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku. Była też strefa dla dzieci z dmuchańcami.
Więcej zdjęć tutaj

maszewo koncert www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies