Aktualności

Patriotyczne uroczystości

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej gminie będą patriotyczne wieczornice w szkołach, koncert Gminnej Orkiestry Dętej, harcerski rajd.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, czyli w piątek, 10 listopada, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej zaprasza na wieczornicę „Dla ciebie Polsko”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00.
Tego samego dnia o godz. 20.00 spod leśniczówki w Brwilnie wyruszy Nocny Rajd Szlakami Niepodległości, zorganizowany przez Bractwo Harcerskiej Bandery. Zapisy na rajd przyjmowane są do środy, 8 listopada telefonicznie (794 752 526) lub elektronicznie: e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Trasa rajdu to Brwilno - Siecień przez miejsca pamięci w brwileńskim lesie.
W czasie rajdu przewidziana jest nocna gra terenowa. Przewidziany jest nocleg w SP w Siecieniu (trzeba zabrać śpiwory). Dotarcie grup na metę rajdu, czyli SP w Siecieniu, planowane jest na ok. godz. 23.30 – 0.00. Po dotarciu - uroczystość patriotyczna przy harcerskiej Watrze, śpiewanie piosenek i biesiadowanie do białego rana.
Natomiast w sobotę, 11 listopada, Urząd Gminy Stara Biała i parafia św. Andrzeja Apostoła, zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Polonia Vincit”. W kościele w Maszewie Dużym o godz. 16.00 rozpocznie się msza św. za Ojczyznę, pod przewodnictwem ks. Witolda Zembrzuskiego. O godz. 17.00 ruszy koncert Gminnej Orkiestry Dętej. W programie utwory „Bogurodzica”, „Grunwald 1410 – Jacek Cielibała”, „Husarz – Piotr Flis”, „Marsz Dywizjon 303 – Piotr Flis”.
Z kolei w poniedziałek, 13 listopada na wieczór patriotyczny „Pisk Orła Białego” zaprasza Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. Początek wieczornicy, która odbędzie się w hali w Maszewie Dużym, o godz. 17.30.
W programie performance słowno-muzyczny „Pisk Orła Białego”, w wykonaniu uczniów koła polonistycznego „Inter omicos”, rodziców i nauczycieli; recytacja utworów patriotycznych przez mieszkańców naszej gminy, gości specjalnych, rodziców i nauczycieli; prezentacja koła akrobatycznego; występ szkolnego chóry; wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

plakat POLONIA VINCIT www

plakat Wieczór Patriotyczny www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies