Aktualności

Wyniki wyborów w naszej gminie

urna mala wwwMieszkańcy naszej gminy dość tłumnie stawili się przy urnach wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu. Frekwencja wyniosła 61,69 proc. (w powiecie płockim 55,88 proc.). W naszej gminie zdecydowanie wygrało PiS zdobywając 51,66 proc. głosów w wyborach do Sejmu i 56,79 proc. w wyborach do Senatu.


Mieszkańcy naszej gminy głosowali w siedmiu obwodowych komisjach wyborczych (komisja nr 7 była obwodem zamkniętym w DPS Brwilno). Najwyższa frekwencja była w obwodzie nr 7 – 78,21 proc., następnie w obwodzie nr 6 (Brwilno, Maszewo) – 72,93 proc., obwodzie nr 1 (Mańkowo, Maszewo Duże, Nowa Biała) – 62,82 proc., obwodzie nr 3 (Biała, Dziarnowo, Kamionki, Kowalewko, Nowe Draganie, Stara Biała, Stare Draganie) – 62,28 proc., obwodzie nr 5 (Kobierniki, Ludwikowo, Srebrna, Ulaszewo, Wyszyna) – 62,02 proc., obwodzie nr 2 (Miłodróż, Nowe Proboszczewice, Ogorzelice, Stare Proboszczewice, Trzebuń, Włoczewo) – 57,14 proc., obwodzie nr 4 (Bronowo Kmiece, Bronowo-Zalesie, Kruszczewo, Nowe Bronowo, Nowe Trzepowo) – 52,26 proc. W całej gminie frekwencja wyniosła 61,69 proc. Na 15 gmin powiatu płockiego wyższa niż w naszej gminie była tylko w gminie Słupno (67,56 proc.).
W wyborach do Sejmu w naszej gminie zdecydowanie wygrało PiS. Na listę tej partii głosowało w sumie 2860 osób (51,66 proc.). Na listę Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL Zieloni zagłosowało 908 wyborców (16,4 proc.), na listę PSL 790 (14,27 proc.), na listę SLD 542 (9,79 proc.), na listę Konfederacji Wolność i Niepodległość 353 (6,38 proc.) i na listę Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy 83 (1,5 proc.).
Z 10 posłów, których wybieraliśmy w okręgu 16 (płocko-ciechanowskim) z list PiS do Sejmu dostało się sześć osób, z list KO – dwie i po jednej z PSL i SLD. W naszej gminie kandydaci, którzy zdobyli poselskie mandaty otrzymali następująca liczbę głosów: PiS - Łukasz Szumowski 804 (najlepszy wynik indywidualny w naszej gminie), Maciej Małecki 277, Piotr Wąsik 74, Marek Opioła 447, Anna Ewa Cicholska 128, Jacek Ozdoba 426; KO – Elżbieta Gapińska 352, Marcin Kierwiński 324; PSL – Piotr Zgorzelski 448; SLD – Arkadiusz Iwaniak 288.
W wyborach do Senatu triumfował w naszej gminie kandydat PiS Marek Martynowski. Głosowało na niego 3085 osób (56,79 proc.). Na jego kontrkandydata Waldemara Pawlaka z PSL 2347 (43,21 proc.).
Po tegorocznych wyborach nasza gmina ma mocną reprezentację w parlamencie. Senator Marek Martynowski mieszka w Maszewie Dużym, a poseł Arkadiusz Iwaniak jest nawet druhem w OSP Brwilno.
Jak wyglądał rozkład głosów w poszczególnych obwodowych komisjach można sprawdzić tutaj

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2020 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies