Aktualności

Nowoczesna hala w Maszewie Dużym

Po dziesięciu latach od chwili pojawienia się pomysłu na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym udało się sfinalizować plan. W niedzielę, 20 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego obiektu. Na inwestycję, w całości sfinalizowaną z budżetu gminy, przeznaczono prawie 8 mln zł. A jak można z niej korzystać pokazali uczniowie, którzy wspólnie z nauczycielami zaprezentowali się w bardzo sportowym, pełnym sportowej energii programie artystycznym.

Pomysł i potrzeba budowy nowej hali przy największej w gminie Stara Biała szkole, to jak mówił podczas uroczystego otwarcia wójt gminy Sławomir Wawrzyński, dynamicznie przyrastająca liczba mieszkańców w miejscowościach, z których dzieci uczą się w tej szkole. A co za tym idzie, stale rosnąca liczba uczniów. – To były elementy, które spowodowały, że najpierw rozpoczęliśmy analizy, następnie działania, a potem projektowanie. I dziś widzimy się w hali sportowej na miarę XXI wieku oraz oczekiwań uczniów, nauczycieli i mieszkańców – mówił podczas uroczystości otwarcia hali Sławomir Wawrzyński, podkreślając, że jest to jedyny w powiecie płockim tak nowoczesny obiekt. – Mam nadzieję, że hala będzie dobrze służyła przede wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym, a w godzinach popołudniowych oraz w weekendy wszystkim mieszkańcom zainteresowanym utrzymaniem doskonałej kondycji. I będzie miejscem zachęcającym do podejmowania zdrowego stylu życia, ale także integrowania mieszkańców, organizowania rodzinnych, międzyszkolnych imprez sportowych (wywiad z wójtem Gminy Stara Biała – Sławomirem Wawrzyńskim).

Otwarty właśnie obiekt ma 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, 1760 metrów powierzchni zabudowy. Jest pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, ze stałymi trybunami dla ok. 340 osób. Zainstalowano także cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób dbających o swoją kondycję ściankę wspinaczkową. Pomysł na jej realizację, ku uciesze uczniów, pojawił się już w trakcie budowy hali. Obiekt ma pomieszczenia socjalne i salę konferencyjną. Tu także docelowo ma swoje miejsce gminna orkiestra. – Myślę, że już po feriach zimowych młodzież będzie mogła w całości korzystać z obiektu. Jego część będzie być może dostępna już w czasie ferii zimowych na zajęcia dla uczniów – mówił Sławomir Wawrzyński.

Przetarg na budowę hali wygrała i realizowała firma Budownictwo Polskie S.A. Wartość inwestycji opiewa na kwotę prawie 8 mln zł. Umowa na budowę hali została podpisana 4 lipca 2016 roku. Pierwsze łopaty symbolizujące rozpoczęcie budowy wbito 20 lipca 2016 roku. Wbili je m.in. wójt Sławomir Wawrzyński, kierownik budowy z ramienia Budownictwa Polskiego Mariusz Ignaczak, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Jacek Antczak i wicedyrektor Zespołu Szkół w Maszewie Dużym Jarosław Okrąglewski. Budowa pełną parą ruszyła 6 września 2016 roku. Prace zakończono w połowie 2018 roku. Uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę, 20 stycznia. Obiekt poświęcił ksiądz kanonik, proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie Henryk Lipka.

To spełnienie naszych marzeń

O oddanym właśnie do dyspozycji nauczycieli i uczniów obiekcie dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym Małgorzata Bartos-Piątkowska mówi, że to spełnienie marzeń. – Bardzo czekaliśmy na ten piękny finał. Przy szkole tej wielkości, w takiej lokalizacji tego rodzaju część sportowa jest ogromnie istotna. Dla komfortu pracy i prowadzonych zajęć. To ważna dla szkoły inwestycja z wielu względów. Z punktu widzenia dydaktycznego, ale również, o czym wcześniej wspominał wójt gminy Sławomir Wawrzyński integracyjnego, czyli zachęcającego mieszkańców do udziału w imprezach nie tylko tych szkolnych, ale też lokalnych – mówiła podczas uroczystości otwarcia dyrektor Małgorzata Bartos – Piątkowska.

Budowa hali w Maszewie Dużym to kolejna duża i ważna oświatowa inwestycja w gminie Stara Biała realizowana w ciągu ostatnich lat. Na początku 2015 r. rozpoczęło swoją działalność przedszkole samorządowe w Nowych Proboszczewicach, które może przyjąć 120 dzieci. Jego budowa rozpoczęła się w 2013 r i kosztowała ponad 3,7 mln zł. Cała kwota pochodziła także z budżetu gminy. Zakończona w Maszewie Dużym inwestycja to jak podkreślał wójt gminy Sławomir Wawrzyński, efekt pracy i współpracy wielu osób – pierwszego komitetu społecznego, radnych poprzedniej i obecnej kadencji, przewodniczących Rady Gminy Stara Biała, pracowników urzędu gminy. Słowa podziękowania wójt skierował także do posła Marka Martynowskiego. Nowoczesna, funkcjonalna, odpowiadająca wszystkim standardom współczesnych czasów hala to jak mówiono wielokrotnie podczas uroczystego otwarcia, doskonała alternatywa dla młodszych i starszych chcących utrzymać dobrą kondycję.

Niedzielne spotkanie zakończył koncert w wykonaniu Roberta Janowskiego (wywiad z Robertem Janowskim).

Serdeczne podziękowania dla dyrekcji, rady pedagogicznej, pracowników administracyjnych, uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym za ogromne zaangażowanie i przygotowanie uroczystego otwarcia hali.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies