Aktualności

Wiosenna impreza w gminie Stara Biała

Biegali dla niepodległej

Leśniczówka w Brwilnie (gm. Stara Biała) i lasy wokół niej stały się areną zmagań podczas „Biegu dla niepodległej” o puchar wójta gminy Stara Biała, który odbył się 22 maja.

W związku z setna rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę impreza zyskała miano „Biegu dla niepodległej”. Dotychczas był to wiosenny bieg o puchar wójta. Nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły w Maszewie Duzym oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizowali ja po raz trzeci.

Były dwie głównie kategorie, czyli kl. IV-VI oraz kl. VII i II-III gimnazjum, w których była też prowadzona klasyfikacja roczników. Była też klasyfikacja drużynowa. W każdym biegu punkty zdobywało 10 najlepszych biegaczy, a zaliczane były one na konto szkoły. Trasa biegu liczyła ok. 900 metrów i wiodła po leśnych duktach. Na starcie imprezy stanęło blisko 250 uczestników, którzy reprezentowali szkoły z Maszewa Dużego, Starych Proboszczewic, Starej Białej, Wyszyny, płockiej „siedemnastki” i gimnazjum nr 13 z Płocka.

- Nieważne kto wygra. Ważne, ze che się wam biegać i każdemu życzę ukończenia biegu – mówił dyrektor GOKiS, Roland Bury, który razem z dyrektor szkoły w Maszewie Dużym, Małgorzatą Bartos-Piątkowską oficjalnie otworzyli imprezę. Młodzi biegacze na trasie dawali z siebie wszystko. Np. Ania Pietrzak z SP w Starej Białej, która wygrała rywalizację dziewcząt z czwartych klas na mecie zdołała tylko powiedzieć, że jest bardzo zmęczona. Ale, gdy już ochłonęła w rozmowie z koleżankami przyznała, że nie może uwierzyć, iż wygrała.

W tej kategorii drugie miejsce zajęła Oliwia Borysiak (SP Stare Proboszczewice), a trzecie Maja Jędrzejewska (SP Maszewo Duże). Wśród chłopców w tej kategorii triumfował Bruno Kowalewski (SP Maszewo Duże), przed Patrykiem Bentlejewskim i Jakubem Olkowiczem (obaj SP Stare Proboszczewice).

W gronie piątoklasistek zwyciężyła Malwina Bukowska (SP Stare Proboszczewice). Drugie miejsce zajęła Maria Modrzejewska (SP Stara Biała), a trzecie Maja Kikolska (SP Stare Proboszczewice). W rywalizacji chłopców z klas piątych zwyciężył Bartłomiej Budnicki (SP Stare Proboszczewice), przed Tomaszem Dolińskim (SP Wyszyna) i Filipem Zdziemborskim (SP Stara Biała). Rywalizacje szóstoklasistek wygrała Magdalena Kubisz, przed szkolna koleżanką Amelia Zdziemborską (SP Stara Biała). Trzecie miejsce zajęła Ewa Krzesicka (SP Maszewo Duże). Wśród chłopców triumfował Miłosz Paradowski (SP Stara Biała), przed Adamem Bonkowskim (SP Maszewo Duże) i Dawidem Leśniewskim (SP Wyszyna).

W kategorii kl. VII wygrała Aleksandra Głodowska (Gimnazjum nr 13 Płock). Drugie miejsce zajęła Rozalia Linowska (SP Stare Proboszczewice), a trzecie Tamara Nowicka (SP Wyszyna). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Budnicki (SP Stare Proboszczewice). Drugi był Bartosz Tchorek (SP Maszewo Duże), a trzeci Filip Lodziński (SP 17 Płock).

W kategorii kl. II gimnazjum wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Tokarska (Stare Proboszczewice). Druga była Karolina Ejman, a trzecia Wiktoria Mierecka (obie Gimnazjum nr 13). Wśród chłopców podium padło łupem uczniów ze Starych Proboszczewic. Na Najwyższym stopniu stanął Jakub Portalski, drugi był Jakub Kajkowski, a trzeci Adrian Grudziński.

W najstarszej kategorii, czyli trzecioklasistów z gimnazjów wśród dziewcząt wygrała Zuzanna Budnicka, przed Natalią Lisowską (obie Stare Proboszczewice) i Paulina Drążkiewicz (Maszewo Duże). W gronie chłopców triumfował Michał Gorczyca (Stare Proboszczewice). Drugi był Mateusz Bodal, a trzeci Wiktor Olszewski (obaj Maszewo Duże).

W klasyfikacji drużynowej w kategorii kl. IV-VI wygrała SP Stare Proboszczewice. Kolejne miejsca zajęły szkoły ze Starej Białej, Maszewa Dużego i Wyszyny. W starszej kategorii triumfowały także Stare Proboszczewice. Drugie było Maszewo Duże, trzecie Gimnazjum nr 13, czwarta Stara Biała, a piata Wyszyna.