Aktualności

Sukces naszej orkiestry

Jest wielka siła w naszej Gminnej Orkiestrze Dętej. Drugi raz z rzędu wywalczyła druga lokatę w konkursie na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Konkurs odbył się po raz czwarty. Tym razem orkiestry gościł Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach (pow. Siedlecki). To tam w niedzielę, 17 września, siedem orkiestr dętych z całego Mazowsza zaprezentowało to co mają najlepszego. Konkursowe przesłuchania trwały przez cały dzień. Rozbrzmiewały polskie i światowe standardy, aranżacje muzyki poważnej i filmowej, tematy klasyczne, znane i zaskakujące.

– Zachęcam samorządowców do wspierania orkiestr dętych. To niejednokrotnie jedyna możliwość, by nasze dzieci, nasza młodzież pokochała muzykę, zaczęła się jej uczyć poznając jej bogactwo i walory, a przy okazji poznawała bliższe i dalsze otoczenie, region i kraj – mówił przewodniczący komisji konkursowej Marian Chmielewski.

– ORKIESTRY Z ROKU NA ROK CORAZ LEPIEJ PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO TEGO PRZEGLĄDU. WIDAĆ W NICH AUTENTYCZNĄ WOLĘ WALKI I RYWALIZACJI – MÓWI Z KOLEI SŁAWOMIR ŁAGOCKI, KAPELMISTRZ MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ Z TŁUSZCZA, KTÓRA TRIUMFOWAŁA W UBIEGŁYM ROKU.

Każda z orkiestr miała półgodziny na zaprezentowanie swoich umiejętności. Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej zagrała siedem utworów, m.in. muzykę z filmu „Janosik” czy poloneza z „Pana Tadeusza”. - Jestem bardzo zadowolony z naszego występu. Widać, że na przestrzeni roku trzymamy wysoki poziom. Oczywiście zawsze w głowie jest chęć zwycięstwa, ale nie zawsze się to udaje – mówi kapelmistrz naszej orkiestry, Łukasz Miśkowiec. Dodaje, że poziom konkursu był wysoki, a organizacja i atmosfera doskonałe. Zaznacza też, że na wcześniejszym konkursie ogólnopolskim, który odbył się w Żurominie, na 16 orkiestr biorących w nim udział, nasza orkiestra zajęła czwarte miejsce.

Komisja konkursowa zdecydowała, że nagrodzi nie tylko wszystkie siedem orkiestr, ale także wszystkich kapelmistrzów i szóstkę najmłodszych muzyków. W naszej orkiestrze nagrodę dla najmłodszego muzyka odebrała 10-letnia puzonistka Anna Jagodzińska. Konkurs wygrała i odebrała czek na 5 tys. zł Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso. Nasza Gminna Orkiestra Dęta, tak jak rok temu zajęła drugie miejsce i w nagrodę otrzymała czeka na 3,5 tys. zł.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies