Aktualności

Wywiad z naszą Orkiestrą w Kaliszu dla Magazynu Miejskiego

przeglad-2016-minSerdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszą Orkiestrą w Kaliszu nagranego dla Magazynu Miejskiego  podczas XI Letniej Akademi Instrumentów Dętych i Blaszanych+.

https://youtu.be/Iar6DBeZ0qc

Bezpłatne badanie mammograficzne

mamografia-minW dniu 28 sierpnia 2019 r. (środa) w godz.  9.00 – 12.00 w Białej przy ul. Jana Kazimierza 1, obok Urzędu Gminy będą przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 - 69 lat.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.mojamammografia.pl.
Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30 pod numerem tel.: 58 767 34 44 lub 58 797 34 55

 

plakatmamm 2019 8 22

Kolejny sukces naszej orkiestry!

Puchar Orkiestra DetaPo czerwcowej wygranej w Konkursie Orkiestr Dętych „Żuromińskie Granie“ Gminna Orkiestra Dęta Stara Biała pod batutą Grzegorza Dębskiego podtrzymuje wysoką formę!

11 sierpnia o godzinie 13:00 8 zespołów stawiło się na I Sierpeckim Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych. Kilkuset muzyków ubranych w różnorodne mundury reprezontawało Gąbin, Drobin, Goleszyn, Sochocin, Staroźreby, Bielsk, Sierpc i oczywiście naszą gminę. Konkurs rozpoczął się od wspólnego wykonania popularnej piosenki „Orkiestry Dęte“ śpiewanej kiedyś przez Halinę Kunicką oraz wiązanki marszy „Happy Marching Band“. Następnie każda orkiestra zaprezentowała na scenie 3 utwory i przez kilka godzin Jury pod przewodnictwem pana Marka Tabisza oceniała te prezentacje.

Więcej

Nasza Gmina - nr 2(31)/2019 z dnia 19 sierpnia 2019 r.

gazeta 31 2019 logoNowa „Nasza Gmina” a w niej seria artykułów nt. naszych śmieci.
W najnowszym numerze „Naszej Gminy” wyjaśniamy zaistniałą sytuacje z naszymi śmieciami oraz Związkiem Gmin Regionu Płockiego. Piszemy o tym jak powstało zadłużenie związane z utylizacją naszych śmieci oraz o tym co czeka mieszkańców gminy Stara Biała w tym temacie.
Piszemy także o ogromnym sukcesie Natalii Pycek, mieszkanki Maszewa Dużego, która wygrała ogólnopolski Festiwal Zaczarowanej Piosenki czy o zmianach w rządowym programie „Rodzina 500+”.
W tym numerze znajdą Państwo też relację z Dnia Rodziny w Maszewie Dużym, Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, VII Nordic Walking i Bieg „Brwileńska Ostoja”, Powitania Lata w Brwilnie czy Dniu Dziecka w Nowych Proboszczewicach.
Ponadto pełna lista stypendystów ze wszystkich szkół (wraz ze zdjęciami) oraz wszystkie stałe rubryki.
Zapraszamy do lektury.

Badania mammograficzne

mamografia-minW dniu 20 sierpnia 2019 r. (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00 w Białej, ul. Jana Kazimierza 1, obok Urzędu Gminy i Przychodni będą przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania. 

* Panie nie objęte programem profilaktycznym będą mogły wykonać badanie odpłatnie w kwocie 80 zł

Zapisy pod numerem tel.: 42 254 64 10 lub 517 544 004, bądź on-line: www.medica.org.pl

 

Plakat mammo 2019 8 16

Informacja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

InformacjaŁódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A rozpoczęła kampanię, której celem jest poinformowanie przedsiębiorców o nowych przepisach, które od 2018 roku regulują funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych i w sposób szczególny premiują firmy z sektora MMŚP.

ŁSSE S.A. udziela wsparcia przedsiębiorcom zamierzającym realizować nowe inwestycje w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT. Wymagane nakłady inwestycyjne są obecnie dostosowane do możliwości firm, w zależności czy są to mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwa.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem https://sse.lodz.pl/

plakat

Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania

powiat-plocki-minUprzejmie informuję, że w ramach III edycji Programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania” współfinansowanego ze środków Powiatu Płockiego następujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Stara Biała otrzymały dofinansowanie na unowocześnienie wyposażenia ratowniczego, zwiększenie skuteczności bojowej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców:

Więcej

Informacja dot. odpadów komunalnych

Szanowni Państwo,


W nawiązaniu do zamieszczonego w dniu 28 czerwca 2019 r. na stronie internetowej Gminy Stara Biała (www.starabiala.pl) komunikatu pn.: „Trudna sytuacja - odpady komunalne” uprzejmie informujemy, że na terenie Gminy Stara Biała odpady komunalne odbierane są od właścicieli nieruchomości zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych.
Ww. harmonogram został przekazany mieszkańcom na początku tego roku przez przedsiębiorstwo SUEZ PGK sp. o.o. oraz jest dostępny na stronie internetowej Gminy Stara Biała www.starabiala.pl pod adresem https://www.starabiala.pl/poradnik-interesanta.
Informujemy również, że od 1 lipca 2019 r. uległa zmianie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Miesięczna stawka za odbiór odpadów przekazywanych w sposób selektywny wynosi 25 zł/os./m-c, natomiast stawka za odbiór odpadów przekazywanych w sposób nieselektywny 50 zł/os./m-c (http://odpady.zgrp.pl/node/13). Właściciele nieruchomości wnoszą opłatę do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni na indywidualne rachunki bankowe w Związku Gmin Regionu Płockiego.
Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o regularne i terminowe dokonywanie płatności za odbiór odpadów komunalnych na rzecz Związku, co pozwoli na zachowanie płynności finansowej i zapewni odbiór odpadów, a mieszkańców uchroni przez dodatkowymi kosztami zawiadomień, upomnień i wezwań.
Jednocześnie w związku z licznymi opiniami w mediach społecznościowych uspokajamy Państwa, że Związek Gmin Regionu Płockiego jest instytucją samorządową, działającą na tych samych zasadach co gminy.  W związku z tym nie ma możliwości, aby wpłacone pieniądze przepadły. Zostaną one w całości przekazane na pokrycie kosztów odbioru odpadów, niezależnie od tego czy zadanie to będzie realizować ZGRP czy być może Gmina Stara Biała.
Poniżej zamieszczamy wyjaśnienie Zwiazku dot. przyczyn wzrostu ceny za odpady.


pdfpdf – informacja o zmianie stawki59.88 KB

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wójt Gminy Stara Biała informuje, że w dniu 1 sierpnia 2019r. o godz. 17.00, w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będą włączone syrenyInformacja
alarmowe na terenie gminy Stara Biała w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie zarządzenia nr 162 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2019 r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa mazowieckiego.
Syreny będą uruchomione na okres 1 minuty i emitować dźwięk ciągły.

Uwaga hodowcy trzody chlewnej - ASF

ProsiakW związku ze stwierdzeniem wystąpienia dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terenie powiatu płońskiego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku informuje, że cały powiat płocki, w tym także gmina Stara Biała, zostały włączone do obszaru ochronnego (strefy żółtej).

Więcej informacji  w załączonym piśmie Inspekcji Weterynaryjnej oraz ulotce o zasadach uboju trzody chlewnej w celu pozyskania mięsa na własny użytek w strefie ochronnej.

Więcej

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2019 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies