Aktualności
Turniej Wiedzy Pożarniczej
- 04/03/2015
- Wiesława Szponar
Gminne eliminacje 38 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbyły się dnia 25 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stara Biała.
W turnieju wzięło udział 18 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji przeprowadzonych w szkołach na terenie gminy, podzielonych na dwie grupy wiekowe. W pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) wzięło udział 11 uczestników, w drugiej grupie wiekowej (gimnazja) - 7 uczestników.
Uczestników turnieju, opiekunów i jurorów powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Starej Białej druh Stanisław Wiśniewski.
Następnie uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem turnieju.
Konkurs składał się z części testowej (30 pytań) dla uczniów pierwszej grupy wiekowej i (40 pytań) dla drugiej grupy wiekowej oraz części ustnej (3 pytania).
Po ocenie części pisemnej do części ustnej turnieju jury w składzie:
- Wójt Gminy Sławomir Wawrzyński - Przewodniczący
- Pracownik Urzędu Gminy Wiesława Szponar - Sekretarz
- Prezes ZOG ZOSP RP druh Stanisław Wiśniewski - członek
- Komendant Gminny ZOG ZOSP RP druh Marek Żakowski - członek
zakwalifikowano:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
- Jan Skierski (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie)
- Wiktor Dutkiewicz (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
- Karolina Kraśniewska (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
II grupa wiekowa (gimnazja):
- Jakub Rutkowski (Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta Maszewo Duże)
- Lidia Szmytkowska (Gimnazjum w Starych Proboszczewicach)
- Sebastian Tręblinski (Gimnazjum w Starych Proboszczewicach)
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
- Karolina Kraśniewska (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
- Wiktor Dutkiewicz (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
- Jan Skierski (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie)
II grupa wiekowa (gimnazja):
- Jakub Rutkowski (Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
- Lidia Szmytkowska (Gimnazjum w Starych Proboszczewicach)
- Sebastian Trębiński (Gimnazjum w Starych Proboszczewicach)
Jury do eliminacji powiatowych zakwalifikowało:
I grupa wiekowa – Karolina Kraśniewska (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
II grupa wiekowa – Jakub Rutkowski (Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym)
Na zakończenie turnieju organizatorzy złożyli zwycięzcom gratulacje oraz wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Na pamiątkę zmagań turniejowych wykonano wspólne zdjęcie.