Aktualności

Sto lat to za mało... !

Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz, niewielu też los daje możliwość przeżyć w jednym długim życiu tak wiele wydarzeń historii, doświadczyć trudów i radości życia całego wieku. Do tego szacownego grona Jubilatów dołączyła kolejna mieszkanka naszej gminy Pani Zofia Gozdan z Maszewa Dużego, która w dniu 26 sierpnia 2014 roku obchodziła swoje Setne Urodziny. Nasza Dostojna Jubilatka osiągnęła wiek, o którym marzymy wszyscy, którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Jak sama mówi: „długie lata życia, dobre zdrowie i bystrość umysłu” wymodliła sobie u Boga.

Urodziła się we wsi Modełka niedaleko Ciechanowa, tam spędziła wraz z rodzicami i czworgiem rodzeństwa dzieciństwo oraz młodość. W 1933 roku zawarła związek małżeński, razem z mężem Antonim prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne przekazane im przez rodziców. Przeżyli razem trudny czas przesiedleń podczas II wojny światowej, a po jej zakończeniu szczęśliwie powrócili do Modełki. Powiększyli swoje gospodarstwo i zbudowali nowy dom, w którym doczekali się trójki dzieci: córki Marii i dwóch synów – Krzysztofa i Mieczysława. W 1975 roku Państwo Gozdan przekazali gospodarstwo młodszemu synowi i synowej, pomagali im w jego prowadzeniu. W tym samym roku Pani Zofia została wdową. Od 2002 roku jest mieszkanką naszej gminy. Zamieszkuje przy córce Marii Drążewskiej w Maszewie Dużym. Doczekała się dziewięciorga wnuków i szesnaściorga prawnuków.

W sobotę 30 sierpnia 2014 roku w kościele pw. św. Jadwigi Królowej Polski w Maszewie Dużym ks. kan. Henryk Lipka i ks. Michał Zadworny odprawili w intencji Jubilatki mszę św. dziękczynną. Ksiądz proboszcz odczytał list gratulacyjny z życzeniami od biskupa Piotra Libery z udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa. Dostojna Jubilatka czynnie brała udział w uroczystej mszy św. Oprócz bardzo licznej rodziny Pani Zofii uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy – wójt gminy Sławomir Wawrzyński, przewodniczący rady gminy Jan Wrześniewski i sekretarz gminy Aleksandra Cylińska. Obecni byli również przedstawiciele placówki terenowej KRUS w Płocku. Po mszy św. wszyscy zostaliśmy zaproszeni na okolicznościowe przyjęcie. Jubilatka z radością, wzruszeniem oraz wytrwałością przyjmowała gratulacje i życzenia składane przez ok. 80 -cioro gości. Był toast, odśpiewano życzenia 200 lat życia, siostrzenica Jubilatki odczytała list gratulacyjny z życzeniami od premiera Donalda Tuska, a prawnuczka Milenka wyrecytowała dla prababci piękny wierszyk.

Mimo ogromnego wzruszenia nasza Jubilatka samodzielnie podziękowała wszystkim za życzenia, prezenty, kwiaty oraz za obecność tylu wspaniałych gości w dniu jej setnych urodzin. Podczas uroczystości była pogodna, prowadziła rozmowy z gośćmi, a nawet tańczyła w rytm muzyki rozbrzmiewającej na sali. Mimo upływu lat mogliśmy podziwiać dobre zdrowie, żywotność i niezwykłą pamięć Pani Zofii.

Szczególne podziękowania kierujemy do wnuczki Jubilatki, Pani Grażyny, która wraz z mężem z troską i życzliwością sprawuje opiekę nad babcią. To bardzo ważne, abyśmy wzorem naszych przodków darzyli szacunkiem każdą osobę w sędziwym wieku. Pamiętajmy, że ich długie życie to skarbnica życiowych doświadczeń dla kilku pokoleń, z których wszyscy możemy korzystać.

Dostojnej Jubilatce jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia urodzinowe, aby kolejne lata życia upływały Pani w dobrym zdrowiu, wśród najbliższych w atmosferze miłości i wsparcia.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2020 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies