Aktualności

„Kolubryna” w naszej gminie

W nocy ze środy na czwartek przez naszą gminę przejechał największy w historii ładunek przewożony drogami publicznymi w Polsce. To monstrualnych rozmiarów kolumna Wash Tower, która stanie na budowanych Olefinach III.
Transport kolumny wzbudził spore zainteresowanie. Gdy jeszcze przed północą w środę pokonywała rondo przy Biedronce w Maszewie Dużym, parking był wypełniony po brzegi. Obserwatorzy robili zdjęcia i kręcili filmy, a w górze krążyło kilka dronów. Transportowana kolumna sprawnie pokonała rondo i wyruszyła już po prostej drodze na plac budowy. Dotarła tam po godz. 2.00 w czwartek.
Wash Tower to prawdziwy gigant. Waży ponad 850 ton i mierzy sobie blisko 100 metrów długości, czyli niemal tyle co boisko do piłki nożnej. Kolumna była transportowana na specjalnym 72-osiowym zestawie, liczącym łącznie 576 skrętnych kół.

kolumna www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies