Aktualności

Kluczyki od ministra

Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych, uroczyście przekazał gminom kluczyki do autobusów, które trafiły do nich w ramach zadania „Zakup niskoemisyjnego taboru na potrzeby transportu publicznego dla Gmin członków Związku Gmin Regionu Płockiego”.
Uroczystość odbyła się w środę, 19 kwietnia, w Gąbinie. – Te autobusy na pewno podniosą bezpieczeństwo naszych uczniów i osób niepełnosprawnych. Ich zakup był możliwy dzięki dobrej współpracy w ramach Związku Gmin Regionu Płockiego i dzięki Rządowemu Funduszowi Polski Ład – mówił wójt, Sławomir Wawrzyński.
Przypomnijmy, że na zakup autobusów, w pierwszej pilotażowej edycji wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Związek Gmin pozyskał dofinansowanie w wysokości 4 510 670,70 zł. To 85 proc. wartości zakupu dziewięciu autobusów, bo oprócz naszej gminy beneficjentami są także Miasto i Gmina Gąbin, Gmina Nowy Duninów i Gmina Radzanowo.
Nasza gmina otrzymała dwa autobusu typu MIDI (autobus 35-osobowy) oraz autobus MINI (9-osobowy). - Te autobusy będą wykorzystywane główni do przewozu uczniów naszych szkół, bo dzisiaj jesteśmy zmuszeni je wynajmować. Ale będą też mogły wozić np. naszą orkiestrę na jej występy, zespół taneczny „Tulip”, czy dzieci i młodzież korzystających z półkolonii organizowanych przez naszą gminę. Nie wykluczone, że będą też wykorzystywane w transporcie publicznym – mówi wójt, Sławomir Wawrzyński.
Pozyskanie w sumie trzech pojazdów kosztowało naszą gminę ok. 260 tys. zł. Dotacja na zakup całej trójki to blisko 1,5 mln zł.

gabin autobus www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2023 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies