Aktualności

Nowe auto dla naszej gminy

Właśnie trafił do naszej gminy pierwszy z trzech autobusów, które pozyskaliśmy w ramach zadania „Zakup niskoemisyjnego taboru na potrzeby transportu publicznego dla Gmin członków Związku Gmin Regionu Płockiego”.
Na realizację tego przedsięwzięcia, ZGRP w pierwszej pilotażowej edycji wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych pozyskał dofinansowanie w wysokości 4 510 670,70 zł. To 85 proc. wartości zakupu dziewięciu autobusów, bo oprócz naszej gminy beneficjentami są także Miasto i Gmina Gąbin, Gmina Nowy Duninów i Gmina Radzanowo.
Nasza gmina otrzyma dwa autobusu typu MIDI (autobus 35-osobowy) oraz autobus MINI (9-osobowy). Ten najmniejszy właśnie do nas dotarł. To Renault Trafic, wyposażony w dwulitrowy silnik Diesla o mocy 150 koni mechanicznych.
- Myślę, że już w marcu ten samochód wyruszy w trasę, aby służyć mieszkańcom. Jest przede wszystkim przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, zwłaszcza do dowożenia do szkół niepełnosprawnych uczniów. Nowy samochód zastąpi wysłużonego Opla Vivaro, który ma już przejechane 400 tys. kilometrów – mówi wójt, Sławomir Wawrzyński.
Dwa większe autobusy powinny pojawić się w naszej gminie pod koniec lutego. Pozyskanie w sumie trzech pojazdów kosztowało naszą gminę ok. 240 tys. zł. Dotacja na zakup całej trójki to ponad 1,5 mln zł.

auto mini www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies