Aktualności

Turniej wiedzy pożarniczej

Kinga Patrowicz i Jakub Jurek wygrali gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. I to oni będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych.
Turniej wrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Eliminacje na terenie naszej gminy zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Starej Białej. Odbyły się w środę, 8 lutego, w hali w Maszewie Dużym. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-VI i kl. VII-VIII. W młodszej kategorii swoje reprezentacje wystawiły szkoły z Maszewa Dużego i Starych Proboszczewic, a w starszej były drużyny z każdej ze szkół w naszej gminie. Każda ze szkół mogła wystawić po troje uczniów w każdej z kategorii.
W pierwszym etapie uczestnicy musieli zmierzyć się z testem. Mieli 40 minut na odpowiedzi na 30 pytań. Dotyczyły one nie tylko kwestii związanych ze strażą pożarną czy ochroną przeciwpożarową, ale też pierwszej pomocy czy spraw związanych z gminą. W młodszej grupie trzeba było odpowiedzieć na pytania np. co to jest Nomex, ile jednostek OSP jest na terenie gminy czy kto jest patronem strażaków. W starszej pytania dotyczyły np. czego nie można gasić pianą gaśniczą, co zrobić w przypadku złamania kości czy ilu radnych jest w radzie Gminy Stara Biała.
Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową, w której znaleźli się wójt Sławomir Wawrzyński, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Starej Białej, Stanisław Wiśniewski oraz komendant Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Starej Białej, Krzysztof Perkowski, po troje uczniów awansowało do finału, czyli etapu ustnego. W finale uczestnicy turnieju mieli do wyboru zestawy składające się z trzech pytań. Odpowiadając na pytanie można było zdobyć maksymalnie 3 pkt.
Ostatecznie okazało się, ze w młodszej kategorii triumfował Jakub Jurek (SP Stare Proboszczewice), drugie miejsce zajęła Julia  Łącka, a trzecie Lena Dąbrowska (obie SP Maszewo Duże). W starszej kategorii zwyciężyła Kinga Patrowicz (SP Maszewo Duże) i to staje się powoli rodzinną tradycją, bo w ostatnim przed pandemią turnieju wygrał w jednej z kategorii jej brat, Jakub. Drugie miejsce zajął Piotr Kapuściński (SP Wyszyna), a trzecie Maciej Obrębski (SP Maszewo Duże).
Uczniowie, którzy znaleźli się na podium zostali uhonorowani pucharami i voucherami do jednego ze sklepów sportowych (I miejsce – 200 zł, II – 150 zł, III – 100 zł), które ufundował Urząd Gminy. Wszyscy otrzymali natomiast dyplomy uczestnictwa w turnieju i gminne gadżety.
- Wiedza uczestników turnieju była naprawdę na wysokim poziomie – stwierdził na zakończenie eliminacji Krzysztof Perkowski. Wójt Sławomir Wawrzyński dziękował organizatorom eliminacji za włożony wysiłek, wszystkim uczestnikom za udział w eliminacjach, a ich zwycięzcom życzył powodzenia na etapie powiatowym. – Być może wiedza, jaką zdobyliście dzięki temu turniejowi stanie się inspiracją, aby w przyszłości zostać strażakami – stwierdził wójt.
Zwycięzcom gminnych eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych. A wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i włożony wysiłek w przygotowanie się do turnieju.

turniej pozar www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies