Aktualności

Zespół rozpoczął prace

Swoje prace rozpoczął w piątek, 21 października, zespół powołany przez wójta Sławomira Wawrzyńskiego, który ma opracować stanowisko naszej gminy w sprawie przebiegu na terenie Gminy Stara Biała linii kolejowej nr 5 i 50 (odcinek CPK – Sochaczew – Płock – Włocławek – Lipno). W skład zespołu wchodzą wójt, radni i pracownicy Urzędu Gminy.
Podczas pierwszego spotkania członkowie zespołu zgodnie stwierdzili, że nie do przyjęcia są przedstawione przez przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego i projektantów, warianty przebiegu linii kolejowej na terenie naszej gminy.
Członkowie zespołu stwierdzili, że będą pracować nad przedstawieniem alternatywnej propozycji wariantu, który najmniej będzie ingerować w życie mieszkańców naszej gminy. – Obecnie trwają konsultacje i podczas nich nasz głos powinien być mocno słyszalny. Dlatego tak ważne są prace zespołu i jego stanowisko – mówił wójt, Sławomir Wawrzyński.
Zespół zdecydował również, że wypracowane przez niego stanowisko będzie konsultowane z gminami ościennymi.
Kolejne spotkanie zespołu zostało zaplanowane na początek listopada. Wtedy też mają zostać przedstawione już konkretne propozycje związane z alternatywnym przebiegiem linii kolejowej.
Przypomnijmy, że w zespole, oprócz wójta, znaleźli się sekretarz gminy, Monika Lisicka, która jest koordynatorem prac zespołu, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy Stara Biała, Jacek Antczak, starszy inspektor ds. gospodarki przestrzennej w Referacie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Stara Biała, Robert Wikło.
W zespole są także radni z terenów, na który planowany jest przebieg linii kolejowej: Iwona Kraska, Agnieszka Malanowska, Marek Krajewski, Hubert Murawski, Jacek Portalski, Krzysztof Portalski, Monika Przyczka, Zbigniew Truchlewski.

zespol spotkanie www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies