Aktualności

Spotkanie w Dziarnowie

Kwestie związane z budową sieci gazowej czy nowej inwestycji PKN Orlen S.A., poruszyli uczestnicy spotkania w Dziarnowie, na które zaprosił Wójt Sławomir Wawrzyński. Było to kolejne spotkanie dotyczące rozwoju naszej gminy, które tym razem odbyło się 21 października w Świetlicy Wiejskiej w Dziarnowie, a było skierowane głównie do mieszkańców miejscowości Dziarnowo, Nowe i Stare Draganie, Nowe Bronowo, Bronowo Kmiece i Kruszczewo.
Tak jak na spotkaniu z mieszkańcami w Starej Białej, wójt przedstawił m.in. inwestycje zrealizowane w tym rejonie naszej gminy, czyli budowę drogi w Dziarnowie do granicy z Nowymi Proboszczewicami czy rozbudowę drogi w Bronowie-Zalesiu oraz Nowym Bronowie. Wójt Sławomir Wawrzyński poinformował także o planowanych inwestycjach. To budowa dróg w miejscowościach Nowe Bronowo, Stare Draganie i Dziarnowo. W fazie projektowania są też kolejne odcinki dróg w miejscowościach Stare i Nowe Draganie, Kruszczewo.
Wójt przedstawił również informację na temat budżetu, gospodarki wodno-ściekowej w naszej gminie i gospodarki odpadami komunalnymi, a także informację o konieczności złożenia deklaracji o źródłach ciepła.
Odnosząc się do poruszonej przez uczestników spotkania kwestii związanych z budową sieci gazowej wójt wyjaśnił – Szanowni Państwo, najlepiej gdyby osoby zainteresowane gazem złożyły w tym samym czasie wnioski o przyłącza gazowe. Wtedy możemy rozmawiać z gazownią i przekonywać o konieczności budowy sieci  pomimo, że zabudowa jest rozproszona i jej opłacalność jest wątpliwa – stwierdził wójt Sławomir Wawrzyński.

spotkanie dziarnowo www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies