Aktualności

Witaj szkoło

W środę, 1 września w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Urząd Gminy Stara Biała nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęło 1330 młodych mieszkańców naszej gminy. 121 uczniów po raz pierwszy zasiadło w szkolnych ławkach.
Ze względu na wymogi sanitarne nie było uroczystych akademii, a rozpoczęcie roku szkolnego ograniczyło się głównie do spotkania w klasach z wychowawcami. Trochę inaczej było w przypadku pierwszoklasistów. Oni spotykali się razem, zazwyczaj w sali gimnastycznej. Było uroczyście, ze ślubowaniem, pasowaniem na ucznia, wręczeniem podręcznika i drobnych prezentów.
Najwięcej uczniów, bo aż 405, pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym przywitał w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. W „Reymoncie” naukę w trzech klasach pierwszych rozpoczęło 51 osób. A w oddziale przedszkolnym wiedzę zdobywać będzie 30 młodych mieszkańców naszej gminy.
W Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 27 uczniów. W sumie rok szkolny przywitało 288 osób.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego 150 osób rozpoczęło nowy rok szkolny. 22 to uczniowie klasy pierwszej. Natomiast w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego rok szkolny przywitało 149 przedszkolaków.
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej pierwszaków w nowym roku szkolnym jest 12. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w sumie dla 147 uczniów podstawówki, a także dla 21 dzieci z oddziału przedszkolnego.
W Samorządowym Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach 140 dzieci przywitało rok szkolny, w tym po raz pierwszy przyszło do przedszkola 40 dzieci.

szkola 2021 www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies