Aktualności

Gminne Dożynki 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wracają Gminne Dożynki. Tradycyjnie odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia (29 sierpnia), na terenie „szkółek” w Białej. W programie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.
Tradycyjnie święto plonów w naszej gminie rozpocznie w samo południe Msza Święta w kościele w Starej Białej. Po nabożeństwie ok. godz. 13.30 uroczystości przeniosą się na teren „szkółek”. Podczas oficjalnego otwarcia Gminnych Dożynek będzie m.in. dzielenie się chlebem, czy możliwość zabrania woreczków z poświęconym zbożem.
Część artystyczna ma ruszyć o godz. 15.00, a rozpocznie ją pokaz strongmanów. Na godz. 17.30 został zaplanowany koncert Gminnej Orkiestry Dętej, a godzinę później prezentacja i występy lokalnych grup i kół zainteresowań. W tym punkcie programu swoje umiejętności pokażą uczestnicy zajęć tanecznych w Maszewie Dużym, wystąpi zespół 24 Houers, który tworzą m.in. absolwenci SP w Maszewie Dużym i członkowie naszej orkiestry, będzie prezentacja Bractwa Harcerskiej Bandery „Białe Wilki” z Maszewa Dużego. Po godz. 19.30 została zaplanowana zabawa taneczna z zespołem YMAX.
Oprócz atrakcji na scenie sporo się będzie działo także wokół niej. Na wszystkich czekać będzie darmowa grochówka. Na najmłodszych pneumatyczne zabawki. Będą m.in. stoiska kół gospodyń wiejskich z naszej gminy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, strażaków-ochotników z naszej gminy. Natomiast w miasteczku „Świadomy kierowca” będzie można doświadczyć m.in. dachowania czy efektu jazdy po alkoholu.

dozynki 2021 www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies