Aktualności

102 do Kobiernik, 103 do Sikorza

Od 1 czerwca niewielkiej korekcie ulęgną trasy kursowania linii autobusowych 102 i 103. Zmiany spowodowane są tym, że gmina Brudzeń Duży rezygnuje z usług płockiej Komunikacji Miejskiej w zakresie transportu publicznego. Dotychczas autobusy linii 102 i 103 miały końcowe przystanki na terenie gminy Brudzeń Duży, a teraz będą kończyć trasę na terenie naszej gminy.
Urząd Gminy, po uzyskaniu informacji z Urzędu Miasta Płocka o koniecznych zmianach, przedstawił mieszkańcom propozycje nowych tras autobusów linii 102 i 103. I tak autobus linii 102 jadąc od Białej skręci w lewo, przed zakładem PGO w drogę gminną 291318W i przejedzie przez Kobierniki, a następnie powróci na starą trasę w kierunku Płocka. Proponowane rozwiązanie z przyczyn technicznych eliminuje ostatni przystanek Kobierniki „Skrwa”. Natomiast w przypadku linii 103 końcowym przystankiem byłaby pętla autobusowa w Mańkowie.
- Te propozycje spotkały się z żywą reakcją naszych mieszkańców. Po przeanalizowaniu ich propozycji i możliwości technicznych okazało się, że linia 102 musi kursować z pominięciem przystanku Kobierniki „Skrwa”. Gdyby autobus dojeżdżał do tego przystanku nie miałby możliwości zawrócenia – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z linią 103. – Sporo było opinii, że pętla linii 103 w Mańkowie utrudni komunikację np. do i ze Srebrnej. Uwzględniliśmy te głosy i zaproponowaliśmy, że linia 103 na terenie naszej gminy nie zmieni trasy. Po prostu autobus będzie jeździł do Sikorza, zawracał na rondzie i wracał na teren naszej gminy. Myślę, że jest to optymalne rozwiązanie, które satysfakcjonuje mieszkańców i nie powoduje technicznych problemów np. z budową pętli w Srebrnej – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.
Mamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie zaakceptowana przez komunikację miejską.
Ale to nie koniec autobusowych zmian. Pojawiła się propozycja ze strony mieszkańców, aby przyspieszyć kursy autobusów 104 odjeżdżających z Wyszyny o godz. 6.31 na godz. ok. 6.05. i z 7.21 na godz. ok.7.00.
Jeśli będzie to możliwe ze względów technicznych zmiany kursowania linii 104 zostaną wkrótce wprowadzone. 

autobus www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies