Aktualności

Otwarcie świetlicy w Brwilnie

Meksykańskie Trio Mariachi chodząc po ulicach Brwilna zapraszało na oficjalne otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Brwilnie. Zachęta była skuteczna, bo mieszkańcy dość licznie stawili się na uroczystości.
Pozwolenie na użytkowanie świetlicy gmina otrzymała w styczniu tego roku. Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę, 3 października.
- Spotykamy się w nietypowej sytuacji. Zakładaliśmy otwarcie świetlicy dużo wcześniej, ale z wiadomych powodów musieliśmy je przesunąć. Na szczęście udało się nam to zrobić teraz. To co się dzieje w Brwilnie to takie odzwierciedlenie tego, co się dzieje w całej gminie. 30 lat temu Brwilno było niewielką, rolniczą miejscowością. Dzisiaj jest w dużym stopniu dzielnicą mieszkaniową. Wierzę, że ta świetlica będzie dobrze służyła mieszkańcom i będzie takim centrum integracyjnym Brwilna – mówił wójt Sławomir Wawrzyński. Wspomniał także o tym, że niedawno na dachu świetlicy pojawiły się panele fotowoltaiczne, a część terenu wokół budynku jest właśnie porządkowana i powstanie tam strefa rekreacyjna.
Na otwarciu świetlicy byli m.in. przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała Małgorzata Lewandowska, gminni radni, a także mieszkający w Brwilnie, poseł Arkadiusz Iwaniak.
- Jako radni jesteśmy szczęśliwi, gdy możemy przeznaczyć pieniądze na inwestycje. Gro z tych inwestycji to drogi, ale są też i takie, które mają służyć integracji lokalnej społeczności. I taką inwestycją jest właśnie świetlica w Brwilnie. Powstanie tej świetlicy to efekt działań i starań mieszkańców. Wierzę, że to miejsce będzie stanowiło ofertę dla wszystkich mieszkańców. Dzisiejsza uroczystość to takie nasze gminne święto – mówił przewodnicząca Małgorzata Lewandowska.
Zanim ruszyła zabawa poświęcenia świetlicy dokonał proboszcz parafii w Brwilnie, ks. Witold Zembrzuski. A po oficjalnej części ruszyła część muzyczna. Rozpoczęła się od koncertu naszej Gminnej Orkiestry Dętej. Później wystąpiło meksykańskie Trio Mariachi, które zagrało znane utwory rodem z Ameryki Południowej.
Podczas otwarcia świetlicy na młodszych mieszkańców czekała dmuchana zjeżdżalnia, cukrowa wata i pop corn. A na wszystkich darmowa grochówka i kiełbaski.
Świetlica w Brwilnie to przestronna sala konferencyjno-bankietowa, wyposażona kuchnia, toalety, pomieszczenie dla strażaków OSP Brwilno i garaż na strażacki samochód. To także spory parking i taras. Koszt budowy świetlicy zamkną się kwotą 1 053 915, 74 zł.
Więcej zdjęć tutaj

brwilno swietlica www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies