Aktualności

Zebrano 62 tony folii od rolników

To była pierwsza tego typu zbiórka odpadów w naszej gminie. Chodzi o zbiórkę folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Przez dwa dni zebrano ponad 62 tony odpadów.
W dwa ostatnie dni września rolnicy z naszej gminy mogli odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu big bag, dostarczyć na plac w Ogorzelicach. Zanim jednak odstawili odpady musieli złożyć wstępne deklaracje o ilości śmieci. Każdy z rolników otrzymał list z informacją o zbiórce.
Zainteresowanie zbiórką było dość duże. W sumie rolnicy dostarczyli ponad 62 tony odpadów. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Związek Gmin Regionu Płockiego, który na zbiórkę pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowanie w wysokości 151 095 zł. Zbiórka, oprócz naszej gminy, odbyła się też w gminach Gostynin, Pacyna, Słupno i Łąck. – Z tego typu odpadami rolniczymi jest zawsze spory problem. Nie można ich wyrzucić do „normalnych” śmieci. Zbiórka pozwoliła rolnikom na pozbycie się tych odpadów. To była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka zbiórka na terenie naszej gminy – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.

folia www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies