Aktualności

Czas do szkoły

We wtorek, 1 września w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Urząd Gminy Stara Biała nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęło 1303 młodych mieszkańców naszej gminy. 120 uczniów po raz pierwszy zasiadło w szkolnych ławkach.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było specyficzne. Z powodu koronawirusa nie było uroczystych akademii, tylko krótkie spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych i zachowaniem reżimu sanitarnego. Tylko jeden rodzić mógł towarzyszyć w rozpoczęciu drogi szkolnej pierwszoklasistom.
Najwięcej uczniów, bo aż 436, pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym przywitał w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym. W „Reymoncie” w klasach pierwszych naukę rozpoczęło 41 osób. A w oddziale przedszkolnym wiedzę zdobywać będzie 39 młodych mieszkańców naszej gminy.
W Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 31 uczniów. W sumie rok szkolny przywitało 300 osób.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego 149 osób rozpoczęło nowy rok szkolny. 22 to uczniowie klasy pierwszej. Natomiast w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego rok szkolny przywitało 149 przedszkolaków.
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej pierwszaków w nowym roku szkolnym jest 26. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w sumie dla 145 uczniów podstawówki, a także dla 21 dzieci z oddziału przedszkolnego.
W Samorządowym Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach 124 dzieci przywitało rok szkolny.

rok szkolny www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies