Aktualności

Świetne wyniki egzaminu ósmoklasistów

Najlepsze wyniki z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w powiecie płockim, lepsza średnia niż w Płocku i na Mazowszu – tak w statystyce prezentują się wyniki egzaminu ósmoklasistów z naszej gminy.
W tym roku egzamin był wyjątkowy. Ze względu na pandemię koronawirusa został przeniesiony z kwietnia na czerwiec. I przeprowadzony w rygorze sanitarnym. Uczniowie byli wpuszczani do szkoły pojedynczo, musieli być w maseczkach, siedzieli też w odpowiednich odstępach.
Ale te rygory nie przeszkodziły naszym uczniom w osiągnięciu świetnych wyników. Jeśli chodzi o egzamin z języka polskiego to średni wynik dla naszej gminy wyniósł 65,23 proc. Dla porównania średni wynik na całym Mazowszu to 62,1 proc. w Płocku 60,71 proc., a w powiecie płockim 55,54 proc. Średnia ogólnopolska to 59 proc.
W przypadku egzaminu z matematyki wynik uczniów z naszej gminy to 54,44 proc. Na Mazowszu to 50,6 proc., w Płocku 46,59 proc., w powiecie płockim 41,21 proc. A średnia ogólnopolska to 46 proc. Z egzaminy z języka angielskiego średnia dla naszej gminy to 58,91 proc. Natomiast dla Mazowsza 59,32 proc., dla Płocka 56,67 proc., dla powiatu płockiego 45,25 proc. Średnia ogólnopolska wyniosła 54 proc.
- Bardzo się cieszę z osiągnięć naszych ósmoklasistów, zwłaszcza, że do egzaminu przygotowywali się w specyficznych warunkach. Uczniom, jak i ich nauczycielom należą się słowa uznania i gratulacje. Jako gmina dużą cześć naszego budżetu przeznaczamy na wydatki związane z edukacją. Staramy się, aby była ona coraz lepsza w naszej gminie. I są tego efekty – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.
Zdjęcia ze zbiorów SP w Maszewie Dużym.

egzamin www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2024 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies