Aktualności

Finał WOŚP 2018

Dnia 14 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej Starych Proboszczewicach, tak jak w całej Polsce, odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już niemal tradycja, że w jedną z niedziel stycznia odbywa się zbiórka pieniędzy na szczytny cel. Tym razem orkiestra grała dla ratowania noworodków.

Rozpoczęliśmy już dużo wcześniej. Zorganizowaliśmy: kiermasz świąteczny, seanse filmowe, loterię fantową, przedstawienie koła teatralnego pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”, rozgrywki sportowe, pokaz Judo w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku przyciągnęła tłumy. Wśród gości znaleźli się uczniowie, rodzice, mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i wspólnie się bawić. Na początek pierwszoklasiści zaprezentowali przedstawienie „Nie płacz, Koziołku”. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z chórem przedstawili jasełka bożonarodzeniowe pt.: „Do Betlejem…”.

Na wszystkich gości czekały różnorodne atrakcje: malowanie twarzy, zabiegi pielęgnacyjne firmy AVON, kącik pani pielęgniarki, antykwariat, kiermasz, śmieszne zdjęcie, barek ze słodyczami goframi i ciastami własnego wypieku, stół wiejski, w którym serwowano pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem oraz popcorn. Można było również zakupić miodek dla zdrowotności. Swoje stanowisko miała harcerka Zuzanna Brzózka, która sprzedawała własnoręcznie wykonane ozdoby.

Tradycyjnie wsparła nas miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna.

Cel, jakiemu przyświecało dzisiejsze spotkanie, spowodował, że w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach panowała niesamowicie radosna, otwierająca serca atmosfera.

W przyszłym roku będzie więcej! W końcu będziemy grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej.

PODSUMOWANIE WOŚP
Ile zebraliśmy?

SZKOŁA: 9176,16 zł
WOLONTARIUSZE: 1644,58 zł
RAZEM: 10820,74 zł

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Strażakom, Pracownikom Szkoły

Więcej zdjęć na stronie https://drive.google.com/drive/folders/1JyKIbKk5BaLrkpPRIgnwUIBzAgpKclX6

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies