|
Przygotował(a) Roland Bury
|
|
środa, 08 lutego 2012 14:03 |
|
Jesienią ubiegłego roku mieszkańcy sołectwa Ulaszewo-Ludwikowo wyszli z inicjatywą utworzenia lodowiska. Na działce udostępnionej przez Gminę, w tzw. czynie społecznym mieszkańcy przygotowali lodowisko. Najpierw musieli usunąć gęste chwasty, które porastały działkę, później usypali ziemne bandy wokół lodowiska. Początek zimy był jednak bliższy jesieni. Na szczęście końcówka stycznia przyniosła srogi mróz.
W przygotowaniu całego przedsięwzięcia swój niebagatelny udział mają strażacy z OSP w Wyszynie, którzy wylali wodę na lodowisko. I mimo, że tafla lodu nie jest tak równa jak na profesjonalnym lodowisku, to nie przeszkadza to tym, którzy mają darmową ślizgawkę. Nie przeszkadzało to z pewnością mieszkańcom sołectwa, którzy 5 lutego rozegrali na lodowisku mecz "hokeja totalnego" w… gumofilcach. Teraz pozostaje nam tylko trzymanie kciuków za mróz - by nie odpuszczał i trzymał jak najdłużej oraz za hokeistów by odważyli się założyć łyżwy, jednocześnie nie powiększając kolejki do szpitalnej urazówki.
Dziękujemy wszystkim za wkład w przygotowanie lodowiska i oczywiście serdecznie wszystkich zapraszamy do korzystania - póki zima trwa. |